- Филтрирайте
-
Категория
-
Години
-
Обучения по темата „Презаселване
Европейски институт изпълнява проект „Обучения по темата „Презаселване“ по Фонд "Убежище, миграция и интеграция", процедура „Подобряване на механизма за социална и психологическа помощ във фазата на първоначална адаптация, предоставяне на правни консултации и осигуряване на превод; модернизация и разширяване на капацитета на националната система ЕВРОДАК; изпълнение на мерки за подобряване на административния капацитет; изпълнение на мерки за улесняване на първоначалната адаптация на лица с предоставена международна закрила.“
2020 -
Преглед и анализ на политиката на връщане. Опит и практика.
Проектът е финансиран по процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ с предмет „Мерки в изпълнение на плана за действие на ЕС в областта на интеграцията и връщането на граждани на трети държави. Информационни кампании за повишаване на общественото съзнание. Изграждане на система за мониторинг на принудителното връщане.“ към МВР.
2020 -
Толерантно общество – основа за интеграция на граждани на трети държави
Проектът е финансиран по процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ с предмет „Мерки в изпълнение на плана за действие на ЕС в областта на интеграцията и връщането на граждани на трети държави. Информационни кампании за повишаване на общественото съзнание. Изграждане на система за мониторинг на принудителното връщане.“ към МВР.
2020 -
По-ефективен процес на връщане чрез сътрудничество с други държави съгласно Плана на ЕС
Подобряване на сътрудничеството със службите на страните на произход в областта на обратното приемане със страните на произход в съответствие с . Чл. 12 б) сътрудничество с консулските власти и имиграционните служби на трети държави с оглед получаването на документи за пътуване, улесняване на репатрирането и осигуряване на обратно приемане.
2019 -
КЛАС [Критични: Любознателни: Активни: Смели]
Проектът КЛАС [Критични: Любознателни: Активни: Смели] се изпълнява с финансова подкрепа в размер на 186 866 евро, предоставена от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по линия на Финансовия механизъм на ЕИП. Основната ц
ел на проектa е насърчаването на медийната грамотност и гражданското образование.
2019 -
Обучение на служители от компетентните български институции в областта на връщането
Проектът е насочен към проучване на нуждите от обучение и направата на оценка на нивото на познанията на служители на държавни органи или публични институции с компетентност в областта на връщането.
2019 -
Толерантно общество за интеграция на лицата, търсещи или получили международна закрила
Проектът е насочен към повишаване на нивото на информираност на приемащото общество в Р България относно гражданите на трети страни и формиране на толерантност и позитивни нагласи към лицата, търсещи или получили международна закрила, както и пълноценната им интеграция в обществения живот на приемащата страна.
2018 -
София – европейска сцена на …
Целта на проекта „София – европейска сцена на …“, финансиран от Програма Европа 2017 на Столичната община, бе да създаде иновативна среда за младежко общуване в процеса на преоткриване на София като европейска столица, в сътрудничество между граждани и обществени организации и местната власт.
2017 -
Подобряване на координационния механизъм за интеграция чрез добри практики и модели
Проектът е финансиран по процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ с предмет „Интеграция и законна миграция – предоставяне на подкрепа и обучение на граждани на трети страни, информационни кампании в страните на произход преди заминаване и за приемащото общество“, Фонд „Убежище, миграция и интеграция“ към МВР.
-
Граждани и бизнес - партньори в управлението на отпадъци от текстил и обувки
Европейският институт започна изпълнението на проект „Граждани и бизнес - партньори в управлението на отпадъци от текстил и обувки”, с Договор № BG05SFOP001-2.009-0147-C01/ 27.12.2018 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Оперативна програма „Добро управление.
-
Провеждане на обучения на служители от централната администрация за придобиване на ключови умения и компетентности
През 2017 г. започнаха дейности по договор сключен с Холандски институт за международни отношения „Клингендал”, във връзка с изпълнението на проект „Провеждане на обучения на служители от централната администрация за придобиване на ключови умения и компетентности в контекста на ЕС“ по процедура „Повишаване на експертния капацитет на служителите в администрацията” BG05SFOP001-2.004, приоритетна ос „Ефективно и професионално управление в партньорство с гражданското общество и бизнеса” за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Оперативна програма „Добро управление” 2014-2020 г.
Проектът предвижда обучения на над 2000 държавни служители за подготовка на предстоящото Българско председателство, през 2018 г, на Съвета на ЕС.
-
PROPHETS (Предотвратяване на онлайн радикализацията чрез разпространяване на хармонизирани инструменти)
PROPHETS (Предотвратяване на онлайн радикализацията чрез разпространяване на хармонизирани инструменти) има за цел да отчита случаите на онлайн радикализация, киберпрестъпност и кибертероризъм.
Онлайн поведенческата радикализация е движеща сила в зараждането на криминални онлайн деяния. PROPHETS цели да разследва и разбере тези поведенчески процеси на индивидуално ниво.